sobota, 30 listopada 2013

Lindt Salted Caramel mleczna nadziewana solonym karmelem


Pora na ostatnią tabliczkę z najnowszej edycji Nice To Sweet You. Niejednokrotnie wspominałam - karmel w czekoladzie może być albo totalnym fiaskiem, albo spektakularnym sukcesem. W przypadku Lindta spodziewaliśmy się raczej sukcesu. Inna sprawa, że jak mój Ukochany stwierdził, nawet gówno oblane czekoladą Lindta byłoby zjadliwe ;).

 Wgryzamy się w przecudowną mleczną czekoladę. Ona u Lindta nigdy nie zawodzi. Głębia mleczności i kakao, totalny odjazd. 

Dostajemy się do warstwy nadzienia.  I tu czeka na nas pozytywne zaskoczenie. Karmel jest bardziej płynny niż stały, lecz jego konsystencja jest na tyle spójna, że nie wylewa się z kostki i nie oblepia palców. Skład produktu straszy ogromną ilością cukru, ale czego innego się spodziewać przy obfitym wypełnieniu karmelem. Całe szczęście, jego słodycz została umiejętnie przełamana solą. Sól sprawia, że pozornie zamulające połączenie cukru i skondensowanego mleka, staje się czymś rewelacyjnie smacznym - aż chce się sięgać po kolejną kostkę.

Salted Caramel to według mojego Ukochanego najbardziej udana tabliczka z najnowszego tria Nice To Sweet You. Dla mnie wygrywa Dark Chocolate Cookie. Bezsprzecznie jednak, cała seria jest warta spróbowania.

Skład: cukier, syrop glukozowy, tłuszcz kakaowy, pełne mleko w proszku, tłuszcz mleczny, miazga kakaowa, mleko skondensowane, laktoza, glukoza, odtłuszczone mleko w proszku, lecytyna sojowa, sól, ekstrakt słodu jęczmiennego, naturalne aromaty.
Masa netto: 100 g.
Wartość energetyczna w 100 g: 516 kcal
BTW: 4,9/30/56

1 komentarz:

  1. Wykupię je wszystkie jak tylko na nie trafię. Solony karmel to mój ostatni hit jeżeli chodzi o pyszne połączenia.

    OdpowiedzUsuń