niedziela, 17 listopada 2013

Lindt Creation Rhum-Raisins mleczna z nadzieniem z rodzynek i rumem


Gdy pierwszy raz dostrzegłam tą nowość Lindta od razu wiedziałam, że musi być moja. Połączenie smaków niezwykle mnie kusiło, choć nie do końca wiedziałam, czego się po nim spodziewać. No i stosunkowo dawno nie jadłam słodyczy z Lindta - stęskniłam się...

...a po otwarciu Creation Rhum-Raisins moja miłość do Lindta powróciła z mocą uderzenia pioruna. Zapach przepysznej, lindtowskiej mlecznej czekolady jest nie do podrobienia - tutaj dodatkowo został okraszony alkoholowymi i owocowymi nutami. Muszę przyznać, że choć produkty Lindta wyprodukowane w siedzibie francuskiej, dotąd delikatnie odbiegały jakością od szwajcarskich - Creation Rhum-Raisins jest wyjątkiem. Już pierwszy kęs sprawił, że moje kubki smakowe zostały przeniesione do raju. Po pierwsze: cudowna mleczna czekolada z typowym dla Lindta śmietankowym akcentem, w której smak kakao nie gubi się pod nadmiarem cukru. Po drugie: rewelacyjne nadzienie. Tak, naprawdę mnie urzekło. Miało kremową konsystencję, ale nie lejąca się, nie lepiąca się i nie tłustą (brak dodatku tłuszczy roślinnych robi swoje!). Mocno rumowe z mleczną nutą - genialnie komponowało się z warstwą czekolady. No i dodatkowo, w nadzieniu zatopione były drobinki zmacerowanych w rumie rodzynek - świetne urozmaicenie i wzbogacenie smaku. Wszystko było mocno wyczuwalne z osobna: zarówno kakao, jak i mleko, rum oraz rodzynki. A razem... Obłęd :).

Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, pełne mleko w proszku, miazga kakaowa, laktoza, rodzynki zmacerowane w rumie (rodzynki, rum) 3%, rum ciemny 2%, całkowicie odtłuszczone mleko w proszku, cukier inwertowany, syrop glukozowy, tłuszcz mleczny, sorbitol pszenny i kukurydziany, lecytyna sojowa, ekstrakt słodowy jęczmienny, aromaty naturalne.
Masa kakaowa min. 30%.
Masa netto: 150 g.

1 komentarz:

  1. Pozostaje tylko wierzyć na słowo, że jest pyszna. dodatek rumu mnie skutecznie odstrasza.

    OdpowiedzUsuń