niedziela, 26 sierpnia 2018

Pacari Los Rios ciemna 72%


Dzięki markom Republica del Cacao i Takal przenieśliśmy się ostatnimi czasy do ekwadorskiej prowincji Los Rios. Nadal pozostajemy w tym regionie, tym razem za sprawą doskonałego Pacari. Tym samym wyczerpałam moje zapasy czekolad Pacari zakupione w sklepie na rogu głównego placu Quito. Na szczęście zostało mi jeszcze trochę innych ekwadorskich czekolad - wspomnień ze wspaniałej podróży.

Grube, choć drobne kosteczki tabliczek Pacari zawsze wywołują mój uśmiech. Są obietnicą cudownych doznań. Żywobrązowa tafla z leciuteńkim osadem pachniała przepięknie i bogato. W aromacie odnaleźliśmy najpierw soczystą pomarańczę i wilgotną, żyzną glebę. Następnie pojawiły się żywiczne nuty iglastego lasu oraz świerzbiący w nosie pyłek kwiatowy - z którego dalej wypłynęły kolejne cytrusowe olejki.W ustach Los Rios zachowuje się typowo dla Pacari - rozpuszcza się gładko, z zadziorną lekką szorstkością, esencjonalnie. Najpierw wyczuwamy kwaśne mleko, nawet już takie trochę nadpsute. Dalej uderzają cudne cytrusy wyczuwalne w zapachu - przede wszystkim pomarańcze i limonki, a następnie cytryny tak intensywne, że chwilami wręcz chemiczne. Od tego złudzenia przechodzimy w rejony dyskretnej paloności, aromatycznej żywiczności i szczypty winnych tanin. Słowem - dobre, cierpkie czerwone wino, bogate i niebanalne.


W dalszej kolejności rozwinęła się nuta, która okazała się dla nas wiodącą w całej Los Rios. To dojrzały, podpieczony banan. Smak ten stał się tak wyraźny, że aż namacalny. Cudowna bananowość wydawała się nieco podlana słodkawą śmietaną, czy raczej - podana z lodami śmietankowo-karmelowymi. O tak, właśnie w takim tonie utrzymany był finisz, przechodzący w rejony karmelowych lodów w kawałkami maślanych krówek zatopionych w środku.

Wprawdzie Los Rios była ostatnią Pacari z moich obecnych zapasów, ale to na pewno nie koniec mojej przygody z tą marką. Zbyt mocno ją polubiłam.Skład: miazga kakaowa, cukier, tłuszcz kakaowy, lecytyna słonecznikowa.
Masa kakaowa min. 72%.
Masa netto: 50 g.

2 komentarze: