piątek, 20 września 2013

Kandit mleczna z rodzynkami, orzechami arachidowymi, migdałami i orzechami laskowymiKolejny produkt chorwackiej firmy Kandit, kupiony z myślą o górskich wyprawach - wypróbowaliśmy w dwóch formach - tabliczki 100 i 200 gramowej. Na stronie producenta zauważyłam, że Tutti Frutti dostępne jest także w jeszcze większym formacie. Hmm, seria tych czekolad dowodzi, że wielkość jednak ma znaczenie... ;)

Tabliczka 100 g to zwykła mleczna czekolada, podzielona na kostki. Zatopione są w niej nieduże kawałki różnego rodzaju orzechów - w ilości ani nie za dużej, ani nie za małej. No i mamy jeszcze drobne rodzynki. Dobry smakołyk, no ale o żadnym szaleństwie nie ma tu mowy.

Tabliczka 200 g diametralnie różni się od mniejszej wersji. Po pierwsze, jest podzielona na paski, a nie kostki. No i... ah, jest naprawdę solidnie nadziana. Orzechów jest całe mnóstwo i co najważniejsze - są w całości. Ponadto, ich jakość jest zadowalająca, a szczególnie pyszne okazały się być prażone migdały. Do tego słodycz soczystych rodzynek i... solidny górski dopalacz gotowy! :). Gdyby to była gorzka czekolada, byłabym totalnie zachwycona. W przypadku mlecznej czekolady - to sama w sobie ma ona hmm... nieco nietypowy posmak, inny od mlecznych czekolad, do których jestem przyzwyczajona. Nie wiem z czego on wynika, skład nie przywodzi na myśl nic podejrzanego. W każdym bądź razie, nie jest to cecha negatywna, nie jest to posmak chemiczny. Po prostu subtelny niuans. Całość bardzo nam smakowała.

Masa kakaowa min. 30%.

Wersja 100 g.
Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, pełne mleko w proszku, miazga kakaowa, rodzynki min. 6%, serwatka w proszku, orzechy arachidowe min. 5%, tłuszcz mleczny, orzechy laskowe min. 3%, migdały min. 3%, pasta z orzechów laskowych, lecytyna sojowa, wanilina.
Wartość energetyczna w 100 g: 543 kcal
BTW: 9/33/50

Wersja 200 g.
Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, pełne mleko w proszku, rodzynki 8,5%, miazga kakaowa, orzechy arachidowe 7%, serwatka w proszku, orzechy laskowe 4%, migdały 4%, tłuszcz mleczny, pasta z orzechów laskowych, lecytyna sojowa, wanilina.
Wartość energetyczna w 100 g: 540 kcal.
BTW: 9/34/49

1 komentarz:

  1. Z chęcią bym zjadła tą dużą tabliczkę, uwielbiam jak orzechy są w całości w czekoladzie.,

    OdpowiedzUsuń