niedziela, 3 września 2017

Zotter Cherry Brandy with Marzipan ciemna 70% nadziewana marcepanem i maślanym ganaszem z wiśniowym brandy


Swego czasu zamówiłam z foodieshop24.pl nadziewanego Zottera o bardzo apetycznej i wszystko mówiącej nazwie: Cherry Brandy with Marzipan. Dopiero gdy już przymierzałam się do jej degustacji zdałam sobie sprawę, że swym składem niebezpiecznie przypomina mi próbowaną rok temu Cherries with Vanilla. Wczytałam się dokładnie w skład i zdałam sobie sprawę, że jednak między obiema tabliczkami są różnice, jak chociażby ta, że dziś opisywana tabliczka posiada kuwerturę z ciemnej siedemdziesiątki, zaś Cherries with Vanilla oblana była ciemną mleczną czekoladą (60% kakao). Cherries with Vanilla posiadała też w składzie więcej wiśni (tudzież czereśni, bo o to toczył się spór).


Po przekrojeniu na pół tabliczka pachniała w ciekawy sposób rozgrzanym słońcem lasem oraz suchym runem leśnym. Zrzucam to na karb połączenia marcepanu, alkoholu i ciemnej czekolady, gdzie już sama ciemna czekolada wnosi nuty leśno-drewniane (co potwierdziło się w kwestii smaku). Niestety nie poczułam wcale wiśni, czego jednak oczekiwałam. Wygląd nadzienia zdecydowanie wskazywał na to, że jest to zupełnie inna czekolada niż Cherries with Vanilla i moje obawy o zamówienie po raz wtóry tej samej tabliczki (po zmianie nazwy i opakowania - co Zotter nieraz czyni) - były bezpodstawne. Górna warstwa to miąższysty marcepan, zaś dolna to miękki i gładki maślany ganasz.


Uwielbiam marcepan w wykonaniu Zottera, tak mocno migdałowy i wzbogacony o dobry alkohol (tu wiśniowe brandy) - co to tej warstwy nie miałam żadnych zastrzeżeń. Na dodatek tak doskonale zgrywał się z leśno-drewnianą ciemną czekoladą. Maślany ganasz leżący poniżej już mniej mi przypasował. Również przesiąknięty wiśniowym brandy, w smaku był przede wszystkim po prostu kremowy. Zawierając jedynie 2% wiśni w proszku, został tylko delikatnie zabarwiony na wiśniową barwę w odcieniu jasnopastelowym. Choć Zotter Cherry Brandy with Marzipan był bardzo smacznym, szybko znikającym w buzi nadziewańcem, to brakowało mi tu rześkiego wiśniowego przełamania. Tej owocowej mocy, jaką Zotter potrafi uraczyć w swych czekoladach.


Skład: miazga kakaowa, marcepan 25% (migdały, cukier, syrop cukru inwertowanego), surowy cukier trzcinowy, tłuszcz kakaowy, syrop cukru inwertowanego, wiśniowe brandy 5%, masło, pełne mleko w proszku, wiśnie w proszku 2%, sól, wanilia.
Masa kakaowa min. 70%.
Masa netto: 70 g.
Wartość energetyczna w 100 g: 545 kcal.
BTW: 7,9/37/39

2 komentarze:

 1. Szkoda, że wisni pożałował, ale przypomniało mi to, ze muszę się zaopatrzyć w jakieś nowe Zottery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta tabliczka po prostu miała taka być, bardziej z brandy niż z samymi wiśniami.

   Ja właśnie zamówiłam nowe nadziewańce i Labooko <3

   Usuń