środa, 18 grudnia 2013

Ritter Sport Whole Almonds mleczna z migdałami


Podczas przedświątecznych zakupów z Ukochanym natknęliśmy się w Tesco na Rittersport Whole Almonds przecenioną z powodu zbliżania się do upływu terminu ważności. Ponieważ nie mieliśmy jeszcze okazji jej próbować, bez namysłu zdecydowaliśmy się na okazyjny zakup.

Zapach. Nie wiem, czy jest to kwestia faktu, że produkt nie był już pierwszej świeżości, czy też w zamyśle właśnie w ten sposób miał pachnieć - ku naszemu zaskoczeniu aromat prażonych migdałów przytłumił zupełnie kakaowe nuty. Przechodząc do smaku, okazało się, że i w tym przypadku calutka czekolada przesiąknęła migdałami. Mi to zupełnie nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie - jeśli rzeczywiście jest to forma nadgryzienia przez ząb czasu, to oby wszystko starzało się tak pięknie! :)

Mleczna czekolada Rittersport sama w sobie jest dość słodka (jak zawsze), jednak zdecydowanie mieści się w granicach tolerancji. Mleko i kakao nie są mocno zaakcentowane, kryją się gdzieś pod typowo cukrową słodyczą (może to też kwestia lekkiego zwietrzenia), ale naprawdę nigdy nie mierziło mnie to w produktach tej marki - po prostu są dla mnie poprawne i smakują mi. Dodatkowo, przesiąknięcie aromatem migdałów sprawia, że całość jest jeszcze smaczniejsza. Nie ma szału, ale przyjemność z jedzenia jest, jak najbardziej :).

A same migdały? Jakże często w czekoladach z orzechami odczuwamy żal, że użyto ich zbyt mało. Tym razem czekała na nas miła niespodzianka - było ich akurat w sam raz. Chrupiące, mocno podprażone (niektóre może aż zanadto), aromatyczne. Na stronie producenta zostajemy poinformowani, że pochodzą z upraw kalifornijskich - jeden z dużych plusów witryny Rittersport to informowanie klienta o poszczególnych surowcach używanych w produkcji łakoci.

Polecam każdemu miłośnikowi migdałów w czekoladzie. Ciekawa jestem, czy w wypadku świeższej czekolady również ów efekt przesiąknięcia migdałami byłby tak intensywny.

Skład: cukier, migdały 23%, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, mleko pełne w proszku, laktoza, mleko otłuszczone w proszku, tłuszcz mleczny, lecytyna sojowa, aromat naturalny.
Masa kakaowa min. 30%.
Masa netto: 100 g.
Wartość energetyczna w 100 g: 546 kcal
BTW: 9/45/40

3 komentarze:

  1. Również mi smakowała i o ile dobrze pamiętam to moja wersja tak mocno migdałami nie pachniała

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie przepadam za migdałami, ale po przeczytaniu Twojego tekstu mam ochotę odwiedzić Tesco. ;)

    OdpowiedzUsuń