piątek, 16 sierpnia 2013

Lindt Excellence Joghurt Limette biała jogurtowa z limonką

Po bardzo udanej degustacji Lindt Excellence Joghurt Maracuja, wiedziałam, że wersja z limonką również dostarczy wielu przyjemności naszym podniebieniom. Zresztą, Lindt jest genialny w łączeniu czekolady z owocami i jogurtem... Chyba trudno sobie wyobrazić bardziej trafną kompozycję w czekoladzie podczas sezonu letniego.

Lindt Excellence Joghurt Limette ma w sobie tyle kwaskowatości jogurtu, połączonej z charakterystycznym, dość mocnym limonkowym akcentem - że owa kwaskowatość utrzymana jest wręcz na granicy tolerancji. Gdyby twórcy czekolady dodali odrobinę więcej jogurtu w proszku - smak byłby już przesadzony. Tymczasem, na szczęście mamy do czynienia po prostu z bardzo oryginalnym smakiem. Kop orzeźwienia. Już sam zapach sprawia, że czujemy, jakby owiała nas letnia morska bryza ;). Myślę, że trafność tego połączenia smakowego nie sprawdziła by się przy innej czekoladzie, niż biała. Aksamit doskonałej białej czekolady Lindta jest genialną bazą do tak egzotycznych połączeń i pomimo naprawdę mocno wyczuwalnej kwaskowatości - całość pozostaje nadal lekka i delikatna niczym obłoczek.

Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, jogurt w proszku 15%, laktoza, odtłuszczone mleko w proszku, tłuszcz mleczny, syrop glukozowy, koncentrat soku z limonki 1%, naturalne aromaty, lecytyna sojowa, wanilina.
Masa netto: 100 g.
Wartość energetyczna w 100 g: 559 kcal.


1 komentarz: